Waar uitgestrooid?
20 september 2019
Vraag nummer: 58631
Een vraagje op 21.02.2002 is mij papa Wim Vrolijk overleden ik zou graag willen weten waar hij uitgestrooid is
Had geen contact met hem en de familie
En zou graag afscheid willen nemen maar moet wel weten waar hij uitgestrooid is
Mvg
Antwoord:
Geachte mevrouw,
Er bestaat geen landelijke administratie van wiens as waar ooit uitgestrooid is.
U zou kunnen proberen te achterhalen bij welk crematorium uw vader gecremeerd is. Als u dat niet weet, kunt u beginnen te zoeken bij crematoria in zijn woonplaats of de regio.
Een crematorium moet namelijk altijd registreren wie daar gecremeerd is. En - heel belangrijk in dit verband - alle crematoria zijn ook wettelijk verplicht om nabestaanden te vertellen of iemand ooit bij hen gecremeerd is.
Als u dat hebt achterhaald, kan het zo zijn dat bij het crematorium toevallig ook bekend is wat er met de as van uw vader gebeurd is. Bijvoorbeeld als de as bij dat crematorium verstrooid is.
Maar als bijvoorbeeld de as is meegenomen door de opdrachtgever van de crematie zonder te vertellen wat die met de as van plan was, weet het crematorium het ook niet.
Misschien is de as verstrooid op een begraafplaats. Maar niet iedere begraafplaats weet wiens as verstrooid is. Dat hoeft men wettelijk gezien niet te administreren; men kan dat ook niet controleren.
U zou op bij begraafplaatsen in de woonplaats van uw vader, of misschien in diens geboorteplaats, kunnen vragen. Er is een kansje dat men het weet.
Met vriendelijke groet,
mr W.G.H.M. van der Putten