Verstrooiing as uit buitenland (ook maand bewaren?)


2 juni 2008

Vraag nummer: 5452  (oude nummer: 10798)

Als de as door de fam meegebracht wordt uit het buitenland, verstrooid wordt in Nederland, moet dan de as nog een maand in het crematorium bewaard blijven. Stel dat de crematie in het buitenland geen 4 weken daarvoor heeft plaatsgevonden mag dan de as door de familie aangeleverd meteen worden verstrooid in Nederland.
Met vriendelijke groet,
Luc Verhappen

Antwoord:

Geachte heer,

Nee, as uit het buitenland hoeft geen maand in een crematorium bewaard te worden. Maar de nabestaande die de asbus in handen krijgt, moet de bus wel zelf een maand bewaren (artikel 60, lid 2, Wlb).
Er mag dus niet verstrooid worden binnen een maand na invoer.

Het is echter de vraag wat dit voorschrift waard is. Nabestaanden kunnen een asbus ook rechtstreeks uit het buitenland toegezonden krijgen, zonder tussenkomst van een crematorium. Of zelf meenemen. En dan zullen zij niet (kunnen) weten dat de as nog een maand bewaard moet worden. Het transport of de invoer wordt niet geregistreerd, zodat de overheid het niet kan controleren.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >