Toestemming bestemming as (verstrooien op andere locatie dan in wet)


29 november 2002

Vraag nummer: 1731  (oude nummer: 2098)

Thu Jun 13 12:22:17 2002

Wie kan toestemming verlenen voor het verstrooien van as na crematie op een andere locatie dan genoemd in de Wet op de lijkbezorging (open zee en terrein bestemd om permanent as te verstrooien) en in welke wet (amvb) is dat terug te vinden?

010-2747420 St.Jobsweg 6 Rotterdam

Antwoord:

Thu Jun 13 16:50:45 2002

Geachte heer of mevrouw,

De persoon die toestemming of opdracht moet geven voor het verstrooien van as, ongeacht of dit op een officieel strooiveld of boven zee, dan wel op een andere locatie in de wereld is (in de achtertuin, in een bos, in een plantsoen etc.), is de persoon die opdracht heeft gegeven voor de crematie (formeel degene namens wie de uitvaartverzorger het verlof tot cremeren heeft aangevraagd).
U kunt dit halen uit artikel 18, leden 1 en 2, van de Wet op de lijkbezorging.

Overigens is voor het verstrooien op een andere plek ook altijd de toestemming van de eigenaar van de grond nodig. En de gemeente moet die plek ook niet in de APV verboden hebben.

mr W.G.H.M. van der Putten

13 juni 2002

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >