Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Verordening verplicht?


23 januari 2004

Vraag nummer: 2834  (oude nummer: 3855)

Is het juist dat de houder van een gemeentelijke begraafplaats op grond van de gemeentewet voor die begraafplaats verplicht is om een verordening op te stellen.

Groeten Kees van Breda

Antwoord:

Geachte heer Van Breda,

Ik zou niet weten welke bepaling van de Gemeentewet een gemeente zou verplichten om een verordening voor haar gemeentelijke begraafplaats op te stellen. Waar men niet om heen komt als gemeente, is een leges- of heffingsverordening om geld te kunnen innen voor grafuitgifte e.d. Maar een beheersverordening is op grond van de Gemeentewet niet verplicht.

Wél zijn gemeenten verplicht om, als zij een eigen begraafplaats hebben, op grond van artikel 35 van de Wet op de lijkbezorging een verordening vast te stellen voor het regelen van de tijden waarop begraven wordt. Dit wettelijk voorschrift (en enkele andere, die inmiddels zijn afgeschaft) bestaat in principe al sinds 1869. Er zijn echter gemeenten die hier nog steeds niet aan voldoen. Niet veel, maar ze bestaan wel. Door fusies is hun aantal wel minder geworden.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE