Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Gemeente verordening of wet


22 juni 2009

Vraag nummer: 6654  (oude nummer: 13291)

Beste meneer van Putten,
Het gaat om de verordening begrafenisrechten gemeentelijke begraafplaatsen, daar staat in dat een graf met 10 jaar kan worden verlengd. In de wetgeving art. 7.4 uitgifte grafruimten staat dat je kunt verlengen met telkens 20 jaar. Nu is mijn vraag waar moet ik mij aan houden. Aan de wetgeveng of een de verordening.
Met vriendelijke groet,
Nelly.

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ja, maar, zoals ik u 4 dagen geleden al schreef: om welke gemeente gaat het? Want u leest waarschijnlijk iets niet goed. Dan kan ik de tekst van de verordening van die gemeente eens op haar site opzoeken en nalezen.

De wet is belangrijker dan een verordening. Maar er bestaat geen wet die een artikel 7.4 heeft die gaat over de uitgifte van grafruimten. Misschien staat wel zoiets in die verordening en is sprake van een misverstand.

Bovendien is het zo dat als iets wat in een verordening staat, in strijd met de wet is, niet automatisch ongeldig is. Soms is er eerst een rechterlijk vonnis nodig om dat stukje van de verordening ongeldig te verklaren.

Maar, nogmaals, dat kan ik alleen zien als u schrijft om welke gemeente het gaat. Dan kan ik de verordening opzoeken.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE