Gesloten begraafplaats? (onbevoegd bestuursorgaan)


10 december 2009

Vraag nummer: 7128  (oude nummer: 14561)

Geachte heer,
het gaat om een in 2007 gesloten begraafplaats.
Althans dat stelt de gemeente.
Bij opvragen van relevante info geeft de gemeente een afschrift van het besluit van de RAAD.
Moet de gesloten verklaring niet geformaliseerd zijn door B en W ?
M.a.w. kan het in formele zin dus een niet- gesloten begraafplaats zijn, omdat de raad dat besloten heeft en niet zoals formeel vereist B en W.?
Weegt zo iets zwaar?

Ben benieuwd naar uw kennis en advies hieromtrent.
met vriendelijke groet,
XX

Antwoord:

Geachte heer,

Als de gemeenteraad in 2007 heeft besloten om de begraafplaats te sluiten is dat een niet bevoegd genomen en daarom niet werkend besluit.

Artikel 43 Wet op de lijkbezorging zegt:
1. Een begraafplaats kan worden gesloten.
2. Voor een gemeentelijke begraafplaats nemen burgemeester en wethouders het besluit daartoe.

Formeel is de begraafplaats dus in 2007 niet gesloten. En waarschijnlijk nu ook nog niet.

Waarschijnlijk heeft de gemeente naar een oude versie van de Wet op de lijkbezorging gekeken. Een aantal jaren geleden had het besluit wel van de gemeenteraad moeten zijn. Sinds 8 maart 2006 is het college van B&W bevoegd.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >