Waar informatie grafschudden?


4 februari 2004

Vraag nummer: 2857  (oude nummer: 3947)

Geachte heer van der Putten,

Ik heb getracht informatie over het zg. grafschudden te vinden in het thematisch handboek lijkbezorging maar kan deze niet terug vinden. Zijn regels hieromtrent in de verordening van de begraafplaats opgenomen of zijn deze in de W.l.b. terug te vinden?

Met vriendelijke groet,

A.Voskuijl

Antwoord:

Geachte heer Voskuijl,

Het schudden van een graf is gewoon ruimen. Alle regels in de wet aangaande ruiming (artikel 31 Wlb) zijn op schudden van toepassing. Schudden - het dieper in hetzelfde graf herbegraven van stoffelijke resten - is de oudste en eenvoudigste vorm van ruiming.

Ik gebruik de term 'schudden' zo min mogelijk zelfstandig als aparte term, ook niet in mijn Handboek, omdat dit de indruk kan wekken dat 'schudden' iets náást ruimen is. Het is hetzelfde. Ik noem ook niet apart/zelfstandig de term 'roeren' of 'beroeren', enz.

Zie paragraaf 5.5. van het boek Begraving in het Thematisch Handboek.
En op deze site de sub-rubriek 'Graf ruimen'.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.