Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Uitstel begrafenis (wanneer eindigt 5e dag?)


16 juni 2008

Vraag nummer: 5498  (oude nummer: 10892)

Geachte heer van der Putten,

in de media en ook bij collega’s hoor ik dat in de nieuwe wet er sprake zou zijn van 5 werkdagen.

Als ik het ontwerp van de wet zie, blijft artikel 16 ongewijzigd, de 5e dag na overlijden.

Juist is wel dat de algemene termijnenwet van toepassing wordt op artikel 16 dus als de 5e dag een zaterdag of zondag is dan wordt dit verlengd tot de maandag. (tenzij maandag een andere erkende feestdag is)

Maar iemand die op vrijdag komt te overlijden wordt toch niet automatisch verlengd tot 5e werkdagen nadien, dus tot de vrijdag erna?

HJ

Antwoord:

Geachte heer,

De media en de collega's vergissen zich dan, er is geen sprake van 5 werkdagen, maar van 5 dagen.
U hebt gelijk, als de 5e dag op een zaterdag of zondag valt wordt de termijn verlengd tot maandag (tenzij maandag een andere erkende feestdag is).
Maar de termijn wordt niet automatisch met enkele dagen verlengd als de laatste dag geen zaterdag, zondag of feestdag is. Als iemand op vrijdag overlijdt, is woensdag de 5e dag na die van het overlijden. Dan heb je maar 3 werkdagen na de dag van het overlijden. En als de maandag toevallig een feestdag zou zijn, bijvoorbeeld 2e Pinksterdag, heb je maar 2 werkdagen. Zou Kerstmis op maandag en dinsdag vallen, dan heb je zelfs maar 1 werkdag. Als dat de kort of te krap is, kun je natuurlijk altijd nog wel 1 of 2 dagen uitstel vragen.

Het is allemaal uitgebreid behandeld in de vragen 10038, 10040 en 10067 in de sub-rubriek 'Vragen van uitvaartondernemers' van de categorie 'Overige onderwerpen'.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE