Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Moet een grafkelder gelucht worden?


28 augustus 2016

Vraag nummer: 47111

Geachte heer wij zijn met onderzoek bezig en vroegen ons af of een grafkelder ook eens per jaar gelucht moet worden?

Antwoord:

Geachte heer en mevrouw,

Een grafkelder hoeft niet gelucht te worden.

Het 'Besluit op de lijkbezorging' heeft in artikel 7 het volgende voorschrift:
"De constructie van grafkelders is zodanig dat lucht tot de grafruimte kan toetreden en hieruit ook afgevoerd kan worden. De afvoer van lucht uit de grafruimte geschiedt op zodanige wijze dat daarvan geen hinder kan worden ondervonden."
Dit betekent niet dat er per se een soort pijpje of sluisje of klepje in een grafkelder moet zitten. Als het bouwmateriaal voor een deel een beetje poreus is, zodat dat de inhoud niet luchtdicht afgesloten is, is dat voldoende.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartmarkt.nl


TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Zijn kinderen verplicht om de uitvaart van ouders te betalen?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE