Herinrichting en verlenging van grafrechten


9 mei 2011

Vraag nummer: 24672  (oude nummer: 16707)

I.v.m. de herinrichting van ons kerkhof willen we oude graven ruimen of herbegraven op de nieuwe wijze. Grafrechten kunnen dit dwarsbomen. Moeten wij het steeds weer opnieuw verlengen van grafrechten toestaan volgen het nieuwe reglement?

Antwoord:

Geachte heer,

Rechthebbenden van graven hebben recht op het handhaven van het graf waar het ligt. En zij hebben ook wettelijk het recht (artikel 28 Wet op de lijkbezorging) om de grafrechten telkens te verlengen. Uiteraard op de plaats waar het graf nu ligt.

Dus, tja, het herinrichten van een kerkhof kan soms wel een heel lastige zaak zijn. In ieder geval een zaak van lange adem.
U kunt graven alleen verplaatsen met toestemming van de rechthebbenden.

Graven waarvan de rechten vervallen zijn, kunt u uiteraard wel ruimen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.