Gegevens begrafenisadministratie


2 maart 2009

Vraag nummer: 6225  (oude nummer: 12401)

Een stichting in onze gemeente wil graag een lijst hebben met grafnummers, overledenen en overlijdensdatum. De reden is dat deze stichting grafzerken met een historische waarde voor de gemeenschap wil behouden. In feite lijken deze gegevens me openbaar (ze staan immers ook op de grafzerken op de openbaar toegankelijke begraafplaats). Ziet u bezwaren om een lijst met deze gegevens aan deze stichting ter beschikking te stellen?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Ik zie geen probleem om de gegevens beschikbaar te stellen. Wie waar begraven is, is volgens artikel 27 Wet op de lijkbezorging een openbaar gegeven. Overlijdensdatum niet, maar dat kan ook iedereen op een steen zien of via GBA navragen.
Ik zie geen reden om er moeilijk over te doen. Mits u zo'n lijst of uitdraai makkelijk kunt aanleveren. Als men veel gegevens wenst en het kost u veel tijd, dan mag u er volgens de legesverordening ongetwijfeld ook een tarief voor in rekening brengen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.