Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

De "rol van de arts" bij uitstel van begraven


10 april 2020

Vraag nummer: 60482

Wanneer er uitstel van begraven plaats gaat vinden, dus na de wettelijke 6 werkdagen na overlijden, heeft dan een arts hierin nog een rol te vervullen?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Dat staat gewoon in de wet (artikel 17 Wlb): "Na een arts te hebben gehoord kan de burgemeester der gemeente, waar het lijk zich bevindt, voor de begraving of crematie daarvan een andere termijn stellen."

Dat houdt in dat de gemeente advies van EEN arts nodig heeft. Dat kan de behandelende arts zijn, maar ook een andere arts. In de praktijk is het veelal zo dat een uitvaartverzorger een arts verzoekt een positief advies te geven. Althans een advies waarin hij of zij geen bezwaar ziet tegen uitstel.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op Uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages – kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden.
Zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

TIP
Regel hier uw begrafenis of crematie.

TIP
www.urnenwinkel.nl. De mooiste collectie urnen voor de beste prijs.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE