Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Art. 16 Wlb WERKdag


29 december 2009

Vraag nummer: 7168  (oude nummer: 14653)

Hallo,

Per 01-01-2010 wijziging Wlb. Art. 16: Begraving .... uiterlijk op zesde WERKDAG na het overlijden. Algemene termijnenwet is van toepassing.
Term werkdag schept verwarring. Wat is juist?
Indien 6e dag na overlijden = za, zo of feestdag, dan conform art. 1 termijnenwet verlenging tot 1e werkdag
of
voor berekening van termijn za, zo en feestdag niet meetellen? Op basis waarvan?
Voorbeeld:
overleden maandag, 6e dag = zondag, conform termijnenwet verlenging tot maandag
of
overleden maandag, 6e werkdag = dinsdag (zaterdag en zondag tellen niet mee)

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Uit de beschrijving in de Algemene termijnenwet van wat feestdagen zijn, of daarmee gelijk gestelde dagen, volgt wat formeel als een werkdag moet worden aangemerkt.
De zaterdag telt niet als werkdag, zo staat in deze wet. En bij amvb is bepaald dat 14 mei 2010 ook niet als werkdag telt.

Dus bij een overlijden op een maandag is de 6e werkdag de dinsdag van de week erna.
Zaterdag en zondag moet men niet meetellen, alhoewel er op een zaterdag prima kan worden begraven of gecremeerd.

Ik verwijs u kortheidshalve naar vraag 14492: 'Termijn begraven en cremeren na wetswijziging in 2010' in de subrubriek Overige onderwerpen > Vragen van uitvaartondernemers.
http://www.uitvaart.nl/?s_page_id=68&scat=71&id=14492&pid=1

In deze subrubriek zijn ook meer vragen van uitvaartondernemers over uitstelkwesties behandeld.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE