Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Verlof tot begraven slachtoffers vliegtuig WO-II


20 april 2004

Vraag nummer: 3072  (oude nummer: 4241)

In de gemeente Bergen worden de volgende maand een aantal opgegraven personen (zijn gevonden in een vliegtuig uit de WO II)begraven. Ze zijn gevonden in Opmeer en worden in Bergen herbegraven.
e.e.a met veel ceremonieel.
Moet de burgemeester een verlof tot begraven afgeven?
Met vr gr S. de Ridder.

Antwoord:

Geachte mevrouw De Ridder,

Een burgemeester is nooit bevoegd om een verlof tot begraving af te geven. Dat is alleen een ambtenaar van de burgerlijke stand (abs). Een verlof van de burgemeester zou onwettig en ongeldig zijn.
Op grond van artikel 11 Wlb is voor een begraving of crematie altijd een verlof van de abs nodig. Omdat geen sprake is van een natuurlijke dood, is een verklaring van geen bezwaar van de officier van justitie nodig.

Er is geen verlof van de burgemeester van Opmeer voor opgraving nodig (dat staat fout in een circulaire van BiZa). Ik zeg het maar, omdat dat ook vaak wordt gevraagd in dit soort situaties.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE