Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Verlof officier van justitie voor crematie na 30 jaar?


28 juni 2013

Vraag nummer: 34963

Beste Mr. vd Putten

Een mevrouw is 30 jaar geleden (1983) bij ons begraven geworden, nu moeten de grafrechten weer worden verlengd, maar haar echtgenoot wil zijn vrouw laten opgraven en laten cremeren.
Daar willen wij natuurlijk graag aan mee werken, maar hij wil het op zeer korte termijn doen.
Nu is mijn vraag, moeten wij voor deze opgraving en crematie, ook toestemming hebben van de Officier van Justitie?

Antwoord:

Geachte heer,

Voor deze opgraving en crematie is geen verlof van de officier van justitie nodig.
Vroeger wel. Maar in 2010 is de wet zo veranderd dat alleen als crematie binnen een jaar na de begraving plaats zou vinden, schriftelijk verlof van de officier van justitie van de plaats van opgraving nodig is (artikel 29, lid 4, Wet op de lijkbezorging). Dat geldt ook voor oudere bestaande graven, niet alleen voor sinds 2010 uitgegeven graven.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Waarom moet je na de crematie een maand wachten op de as?


TIP
www.urnenwinkel.nl. De mooiste collectie urnen voor de beste prijs.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE