Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Kosten opgraving foetus


11 november 2009

Vraag nummer: 7085  (oude nummer: 14349)

Geachte heer,

Wij kregen het verzoek voor het opgraven van een foetus die in 2006 in een kindergraf is begraven. Echter hebben wij enkel een tarief vastgesteld voor het opgraven van een lijk. Moeten wij nu dit tarief hanteren voor het opgraven van een foetus uit een kindergraf?

Alvast bedankt voor uw advies.

Mvg.

XX
Gemeente XX

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Een foetus hoeft niet begraven te worden, volgens de Wet op de lijkbezorging. Maar als de ouders daar toch voor kiezen, moet het vervolgens na begraving gewoon behandeld worden als een gewoon lijk.

Dus is er voor de opgraving verlof ex artikel 29 Wlb van de burgemeester nodig en dient het normale tarief voor opgraving van een lijk volgens de Verordening lijkbezorgingsrechten te worden gehanteerd.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE