Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Kinderen 2e man willen opgraving


10 maart 2010

Vraag nummer: 7403  (oude nummer: 15407)

Mijn opa is overleden in 1991 mijn oma is hertrouwd en deze man is in 2002 overleden en bij haar eerste man in het graf in Xxxxxxxxx bijgezet, op uitdrukkelijk verzoek van haar 2e man! Zijn kinderen gingen destijds hiermee akkoord. Nu willen een aantal van zijn kinderen hem opgraven en een eigen graf geven. Dit tot groot verdriet van mijn oma. Is dit mogelijk?
nb Mijn oma heeft het graf destijds zelf gekocht en jaarlijks betaald (zijn kinderen hebben nooit meebetaald). Het grafrecht loopt af in 2011. Mijn oma wil dit verlengen en zelf betalen.

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Een opgraving en herbegraving is alleen mogelijk met een vergunning van de burgemeester. De burgemeester mag volgens de wet (artikel 29 Wet op de lijkbezorging) alleen een vergunning geven als de rechthebbende op het graf toestemming geeft voor de opgraving.

Uw oma is rechthebbende van het graf. Zij hoeft geen toestemming te geven voor de opgraving. Dus kunnen de kinderen van de 2e man geen vergunning voor zijn opgraving krijgen.
Tenminste, zo lang uw oma de rechten op het graf blijft verlengen.

U moet onmiddellijk na het overlijden van oma de grafrechten bij de gemeente vragen; als de kinderen van de 2e man ze eerder vragen, kunnen ze wel hun vader laten opgraven.
U zou ook nu al de grafrechten op uw naam of die van een ander familielid kunnen laten zetten, als oma daar mee instemt. Dan kunnen anderen haar niet voor zijn. Ook u zult geen toestemming geven voor een opgraving.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE