Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Familie aanwezig bij opgraven?


1 maart 2013

Vraag nummer: 33786

Goededag,

Ik ben werkzaam op de Begraafplaats in Xxxxx.
En ik heb een vraag. kunnen wij nabestaanden van een graf wanneer er een opgraving moet plaats vinden weigeren om daar bij aanwezig te zijn.
Bij het opnieuw ter aarde bestellen in een kistje dan natuurlijk wel
Maar bij een opgraving ?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Artikel 6 van de beheersverordening voor de begraafplaatsen in uw gemeente regelt:
"Het opgraven van lijken en het ruimen van graven is slechts toegestaan indien daarbij geen andere personen aanwezig zijn dan degenen die met deze werkzaamheden zijn belast."

Dus nabestaanden mogen er niet bij aanwezig zijn, wanneer een dierbare wordt opgegraven. Ook geen andere belangstellenden of nieuwsgierigen.
Overigens kent nagenoeg iedere begraafplaats in Nederland deze regel.

Inderdaad mag men wel aanwezig zijn bij het herbegraven van de stoffelijke resten.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).

Bijvoorbeeld over opgraven en herbegraven of cremeren:

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE