Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Lijkomhulselbesluit EU


10 mei 2006

Vraag nummer: 4437  (oude nummer: 7967)

Geachte heer Van der Putten,

In Nederland bestaat er het lijkomhulselbesluit waarin precies staat vermeld waaraan een kist moet voldoen. Ook het VK, België en Frankrijk, maar zijn alle lidstaten verplicht om dit bij wet te regelen? Zo ja, waar zou ik deze besluiten kunnen vinden?

Met vriendelijke groet,
Freia Goederaad

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Nee, de lidstaten van de EU zijn niet verplicht om bepaalde normen voor een lijkkist of ander omhulsel vast te stellen. Overigens is het Lijkomhulselbesluit geen wet, maar een ministeriële regeling, gebaseerd op een algemene maatregel van bestuur. En die is weer gebaseerd op de wet. Daarin staat - in artikel 32 Wet op de lijkbezorging - dat er nadere regels voor de wijze van begraven kúnnen worden vastgesteld. Niet dat het moet.

Er is geen enkele communautaire regel van de EU voor lijkbezorging.

Waar u vergelijkbare besluiten van andere landen kunt vinden, kan ik u niet zeggen. Ik vermoed dat elk land wel een site met gangbare wetgeving heeft. En anders moeten ambassades kunnen verwijzen of verder kunnen helpen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE