Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Vervolg op: Wie beslist over tekst grafsteen? (rechthebbende oom of dochter overledene)


31 januari 2011

Vraag nummer: 7855  (oude nummer: 16402)

Ik heb de optie van herbegraven ook zitten bekijken. Maar volgens artikel 29 van de wet op lijkbezorging is hier toestemming van de gemeente en de rechthebbende voor nodig. De oom, die rechthebbende is, zal vermoedelijk niet instemmen met de herbegrafenis.

Als we binnen twee maanden het verzoek tot herbegrafenis doen, valt dit verzoek dan binnen een andere regeling?

Antwoord:

Geachte heer,

Dat is juist. Er is toestemming van de rechthebbende nodig. Maar alles moet stap voor stap en het belangrijkste is om eerst de termijn van 2 maanden veilig te stellen door het verzoek bij de burgemeester in te dienen. Het 'bewerken' van de oom is niet aan een termijn gebonden.

Het kan zijn dat de oom zich nog bedenkt. En anders kan hij misschien toegeven onder de dreiging van een rechtszaak. Maar het is niet verstandig om daar in het openbaar uitlatingen over te doen. Er zijn zo wat tips en trucs in het juridisch bedrijf waarvan je moet voorkomen dat de andere partij er lucht van krijgt.
Het zou niet de eerste keer zijn dat beide partijen in een geschil deze site raadplegen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE