Stoffelijke resten naar huis?


23 augustus 2009

Vraag nummer: 6801  (oude nummer: 13621)

Mogen nadat het graf van een echtgenoot is geruimt de stoffelijke resten naar huis meegenomen worden?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Artikel 31 Wet op de lijkbezorging verbiedt dat stoffelijke resten mee naar huis worden genomen.
Als een graf wordt geruimd, kunnen de overblijfselen der lijken elders op de begraafplaats ter aarde worden besteld of, indien nabestaanden dit wensen, in een crematorium verbrand.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >