Ruiming graf en overblijfselen cremeren


23 januari 2009

Vraag nummer: 6104  (oude nummer: 12192)

De looptijd van het graf van mijn overgrootouders verloopt binnenkort. Mijn oma zou graag de overblijfselen cremeren en ergens uitstrooien. Ze heeft de begraafplaats hierover gebeld en haar vertelde ze dat ze twee opties heeft: het grafverlengen of laten opruimen. Volgens de begraafplaats is het absoluut niet mogelijk om alsnog de overblijfselen te cremeren. Ook al wil mijn oma er gerust extra voor betalen. Klopt dit?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Het is absoluut zeker mogelijk om de stoffelijke resten te laten cremeren. Uiteraard zijn er extra kosten aan verbonden.

Wijst u de begraafplaats maar eens op het bestaan van Artikel 31 van de Wet op de lijkbezorging. Daar staat in lid 3:
De overblijfselen der lijken worden op een begraafplaats ter aarde besteld of, met overeenkomstige toepassing van het gestelde in artikel 29, derde lid, in een crematorium verbrand.

Dat betekent dat de opdrachtgever van de begrafenis of de rechthebbende op het graf de stoffelijke resten kan laten cremeren.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.