Ruimen van graf; kosten? 2


21 maart 2020

Vraag nummer: 60319

Toevoeging op vraag 60317
Het graf is gekocht voor onbepaalde tijd.
Het graf is in Xxxxx.
Is gemeentelijke begraafplaats.
Schoonmoeder is dit jaar overleden, schoonvader in 2008.

Antwoord:

Geachte heer,

Dank voor uw aanvulling van vraag 60317.

Ik heb voor u de regelingen van de gemeente Xxxxxxxxx nagekeken.

In de beheersverordening van de gemeentelijke begraafplaats staat:
Artikel 17 Overschrijving van verleende rechten
a. (onbelangrijk)
b. Na het overlijden van de rechthebbende kan het recht op het particuliere graf worden overgeschreven op naam van een natuurlijk persoon of rechtspersoon. De aanvraag daarvoor moet binnen zes maanden na het overlijden van de rechthebbende worden gedaan.

Het grafrecht moet dus binnen 6 maanden na het overlijden van uw schoonmoeder overgeschreven worden, als de familie het graf in stand wil houden. Als de familie het graf niet in stand wil houden, kan men dat de gemeente ook laten weten.

Voor het ruimen van het graf staan geen kosten in de gemeentelijke beheers- en tarieven-verordeningen. Dus er zijn geen kosten aan verbonden.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Zie voor de wettelijke regeling voor het eigendom van grafmonumenten sinds 2011: Van wie is de grafsteen?


TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

TIP
Regel hier uw begrafenis of crematie.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >