Heb ik recht op de botten van mijn vader?


18 november 2011

Vraag nummer: 26738

Hallo, Mijn vader is 32 jaar geleden overleden, nu is het zo dat niemand van de familie nog de behoefte heeft om weer 10 jaar te betalen voor de begraafplaats. Ik wil erg graag de botten van mijn vader opgraven en vermalen en dan verwerken in een sieraad. Wat is mijn recht hierin en hoe moet ik handelen? Bij wie moet ik zijn?gemeente, begraafplaats?
Ik hoor
graag van u, mvg jill Korsten

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Wat u wilt - botten opgraven en vermalen - is wettelijk niet toegestaan. De houder van een begraafplaats mag geen botten aan nabestaanden geven. Ook na ruiming van een graf moeten de stoffelijke resten altijd op een begraafplaats blijven, zo regelt artikel 31 Wet op de lijkbezorging.

Wat wel mag, is dat u de stoffelijke resten van uw vader laat opgraven en cremeren. Dan hebt u as die u eventueel kunt verwerken in een sieraad.
De beheerder van de begraafplaats kan u informeren over de mogelijkheden en kosten van een opgraving.

Zie ook vergelijkbare vragen in de subrubriek Opgraven en herbegraven of cremeren.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Zie over opgraven en herbegraven of cremeren ook:

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.