Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Bovengronds bijzetten in eigen tuin


20 januari 2020

Vraag nummer: 59792

Beste heer Van der Putten

Indien iemand zijn stoffelijk overschot in een daarvoor gecertificeerde nis bovengronds in zijn eigen tuin bij wil zetten, mag dat dan? Als men crematie-as bijzet in de tuin of de as verstrooid in de tuin, dan zijn de stoffelijke resten ook thuis.

Groeten

Jan Winkelmolen

Antwoord:

Geachte heer,

Iemand mag zijn stoffelijk overschot alleen in zijn eigen tuin bijzetten, als die tuin formeel de wettelijke status van begraafplaats heeft gekregen. Of de stoffelijke overschotten op een begraafplaats bovengronds dan wel ondergronds worden bijgezet, is niet relevant. Zie de subrubriek 'Graf/begraafplaats op eigen grond'.

Het begraven van een overledene is niet vergelijkbaar met wat men met de as van een overledene mag doen.

Het begraven van overledenen in de eigen tuin heeft ook lang een eigen regeling gehad (artikel 15 oud van de Begrafeniswet uit 1869). Sinds 1991 vallen de kleine particuliere familiebegraafplaatsjes op eigen terrein onder hetzelfde regime als andere bijzondere begraafplaatsen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op Uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages – kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden.
Zoals: Zie over een graf of een privé begraafplaats op eigen grond ook:


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

TIP
Regel hier uw begrafenis of crematie.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE