Wat ik krijg
3 juni 2021
Vraag nummer: 63049
Altijd betaald, t wordt nu.of??.opgeruimd?.
Maar ik wil waar wij altijd voort betaald waren grafkosten . Ik wil en hoop het recht te krijgen..dat de inhoud van de de fam blijgt
Antwoord:
Geachte mevrouw,
Blijkbaar hebt u een verschil van mening met de houder van een begraafplaats.
U schrijft niet om welke begraafplaats het gaat en wat er gebeurd is. Als er grafrechten op een graf rusten, kan en mag het graf niet geruimd worden. Misschien lopen de rechten af en wil de eigenaar van de begraafplaats de rechten niet verlengen? Het probleem is mij niet duidelijk.
Als u recht wilt krijgen, kan ik u wel vertellen hoe en waar u dat kunt krijgen.
Het maakt verschil of het om een begraafplaats van een gemeente gaat, dan wel een begraafplaats van een kerk, stichting of andere niet-overheidsinstelling. Want daar gelden andere procedures.
Bij een gemeentelijke begraafplaats kunt u, als u meent dat er iets ten onrechte gebeurt of niet gebeurt, een schriftelijke klacht indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Als er een formeel besluit is genomen ergens over, kunt u een bezwaarschrift indienen.
Bij een niet-gemeentelijke begraafplaats kunt u een schriftelijke klacht indienen bij het bestuur van die begraafplaats. Als er dan samen niet uitkomt, kunt u misschien een klacht indienen bij de Ombudsman uitvaartwezen (als de begraafplaats lid is van de LOB). Zie voor de procedure en voorwaarden de site www.ombudsmanuitvaartwezen.nl.
Met vriendelijke groet,
mr W.G.H.M. van der Putten