Vraag over kosten verlengen grafrechten (moet familie meebetalen?)


28 november 2017

Vraag nummer: 52908

Mijn zus heeft na verloop van 20 jaar het graf van mijn vader voor onbepaalds tijd weer bij de gemeente ingehuurd. Mijn zus is het aanspreekpunt voor de gemeente. Voor wie zijn nu deze kosten ? Het graf bestaat nu in feb 2019 30jaar en er is nooit iemand erbij begraven.

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

U hebt een merkwaardig verhaal. Ik begrijp niet hoe een graf dat 28 jaar geleden is uitgegeven, na verloop van 20 jaar voor onbepaalde tijd kan zijn ingehuurd.
Men kan/mag een bestaand graf wettelijk niet verlengen voor een langere termijn van 20 jaar (artikel 28 Wet op de lijkbezorging).

Maar uw eigenlijk vraag is: voor wie zijn die kosten van een verlenging? Voor de persoon die de verlenging aanvraagt.

Misschien dat die persoon dergelijke kosten bijvoorbeeld nog op een onverdeelde boedel wil verhalen, of wil dat broers en zussen meebetalen. Maar dat kan niet zonder dat daar vooraf afspraken over zijn gemaakt. Broers en zussen zijn niet op voorhand verplicht om hier financieel aan bij te dragen. Misschien was dat uw onderliggende vraag.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op Uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie bepaalt of iemand wordt begraven of gecremeerd?


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >