Verplichte onderhoudskosten na verlenging grafrechten zoon


16 juni 2009

Vraag nummer: 6634  (oude nummer: 13244)

Mag het crematorium en begraafplaatsen Amersfoort mij verplichten om 78 euro onderhoudskosten te laten betalen terwijl ik het in de afgelopen 25 jaar het onderhoud zelf heb gedaan?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Ja, het onderhoud is verplicht volgens artikel 20 van de Beheersverordening van de gemeente Amersfoort. De verordening is te vinden op de site van de gemeente.

Het gaat hier om het algemeen onderhoud van de begraafplaats, om er voor te zorgen dat het geheel een nette indruk maakt. Het is niet het individueel onderhoud aan grafmonumenten, inclusief bijschilderen letters e.d.; dat moeten de nabestaanden altijd zelf doen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.