Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Grafakte eigen graf


5 november 2004

Vraag nummer: 3438  (oude nummer: 4885)

Vorig jaar is mijn moeder begraven op de gemeentelijke begraafplaats in Landsmeer in een nieuw aangekocht graf.Hiervoor hebben wij tot op heden geen eigendomspapieren /grafakte of iets dergelijks mogen ontvangen. Bij navraag bij de gemeente bleek dit ook niet gebruikelijk. Wat zegt de wet hierover?

Antwoord:

Geachte heer,

Artikel 28 Wet op de lijkbezorging schrijft voor dat een grafrecht schriftelijk wordt gevestigd. Er moet dus een schriftelijk besluit of een brief komen.
Is wettelijk voorschrift sinds 1991.
Indien u een dergelijk schriftelijk stuk niet krijgt, kunt u een bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders indienen.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE