Graf voor "onbepaalde tijd" schudden


28 maart 2007

Vraag nummer: 4723  (oude nummer: 9094)

Kleinkinderen zijn rechthebbende van een graf (vol) afgegeven voor onbepaalde tijd, waarin de laatste ca. 50 jaar geleden is begraven. Het is een 2 persoons graf, nu willen zij er zelf inbegraven gaan worden.
* Is schudden voldoende?
* Of moet er geruimd worden?
* Blijft het graf voor onbepaalde tijd?

Alvast bedankt voor uw tijd, mvg.Henriette

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Als de verordening van een gemeentelijke begraafplaats schudden toelaat - en bij uw verordening uit 2000 is dat in artikel 25, lid 5, inderdaad het geval - kan er inderdaad geschud worden. Maar er kan ook geruimd worden, volgens uw verordening.
Daarom is uw vraag ook logisch, als vraag. Want de verordening geeft beide mogelijkheden. Dat is in Nederland niet standaard.

Het is de keuze van de rechthebbende of hij het graf wil laten schudden (waarbij de aangetroffen stoffelijke resten dieper in hetzelfde graf worden herbegraven) dan wel of hij het graf wil laten ruimen (en de stoffelijke resten naar een ander graf worden overgebracht). Het kan zijn dat hier verschillende tarieven voor gelden.

Ja, het schudden of ruimen-op-verzoek verandert niets aan de grafrechten. Een graf voor onbepaalde tijd blijft ook na het schudden/ruimen een graf voor onbepaalde tijd.

Zie andere vragen in de sub-rubriek 'Graf ruimen / ruiming begraafplaats'.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >