Eenmalig verlengen van het graf


22 september 2008

Vraag nummer: 5692  (oude nummer: 11303)

In 1989 hebben wij een eigen graf (uitsluitend recht op een graf) met huurovereenkomst in gebruik genomen na het overlijden van mijn vader. In oktober 1999 liep de eerste termijn af en hebben wij deze termijn verlengd n.a.v. een brief van de gemeente. Deze nieuwe termijn loopt in juli 2009 opnieuw af. Nu staat in de brief van de gemeente van 1999 geformuleerd:
"Dit betekent dat het recht op het graf eenmalig voor een periode van 10 jaar kan worden verlengd."

Hoe moeten we dat interpreteren? Dat we nu opnieuw de mogelijkheid hebben het graf te verlengen (welke gelegenheid de Wet op de lijkbezorging in artikel 28, lid 1 en 2 ons insziens geeft of wordt in dit geval met eenmalig bedoeld ' voor de laatste keer' en daarna is er geen recht op verlenging meer?

Mag de gemeente afwijken of nadere beperkende bepalingen stellen aan de verlengingstermijn en aantal keren verlengen?

Ik zie uw antwoord met veel belangstelling tegemoet.

XX

Antwoord:

Geachte heer,

Het kan niet zo zijn dat een recht op een graf slechts eenmalig, in de zin van 'de laatste keer' kan worden verlengd. Want het kan telkens worden verlengd. Zo staat het ook in de wet.
Ik denk dat het een ongelukkige formulering van de gemeente is. Men bedoelt waarschijnlijk te zeggen dat men alleen voor 10 jaar kan verlengen en niet voor 2 of 3 keer 10 jaar tegelijk.
U hebt zeker recht om in 2019 weer voor 10 jaar te verlengen; in 2029 weer, etc.
De gemeente kan niet van de wet afwijken, daarom is wet wet.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >