Datum betaling verlenging grafrechten


17 maart 2016

Vraag nummer: 45584

Wanneer moet een verlenging betaald zijn? Wij houden de datum aan waarop de verlenging ingaat, maar eigenlijk staat dat nergens zo genoemd. Zijn hier wettelijke regels voor?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

U moet niet naar een wet kijken, maar naar uw eigen gemeentelijke verordening lijkbezorgingsrechten.
Daar worden o.a. behandeld:
Artikel 8 Ontstaan van de belastingschuld en heffing naar tijdsgelang voor de jaarlijks verschuldigde rechten
Artikel 9 Ontstaan van de belastingschuld voor de overige rechten
Artikel 10 Termijnen van betaling
leend.
Artikel 12 Nadere regels door het college van burgemeester en wethouders

Als u meent dat deze regels veranderd of verduidelijkt moeten worden, kunt u een voorstel aan de gemeenteraad voorleggen of het college nadere regels laten vaststellen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartmarkt.nl


TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: over een graf of een privé begraafplaats op eigen grond:

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >