Verklaring van geen bezwaar


28 september 2002

Vraag nummer: 1152  (oude nummer: 1487)

Sat Oct 2 19:33:11 1999

Geachte heer van der Putten,
Bij een zelfdoding gaf de gemeentelijk lijkschouwer de overlijdensverklaring mee aan de politie, welke op hun beurt deze weer deponeerden bij de O.v.J. De O.v.J. faxte aan de ambtenaar van de burgelijke stand van de betreffende gemeente de "verklaring van geen bezwaar". De ambtenaar wilde echter gen verlof tot begraven afgeven alvorens hij de overlijdensverklaring (witte formulier) van de arts in zijn bezit zou hebben. M.i. treedt de "verklaring van geen bezwaar" toch in de plaats van de overlijdensverklaring van de arts?

A. Hoeben Geertruidenberg

Antwoord:

Sat Oct 2 22:39:53 1999

Geachte heer Hoeben,

U hebt gelijk. De verklaring van geen bezwaar van de officier van justitie komt IN DE PLAATS VAN de overlijdensverklaring. De ambtenaar van de betreffende gemeente moet eens gewoon de wet (artikel 12 Wlb) lezen.

mr W. van der Putten

2 oktober 1999

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.