Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Inschakelen Dienst der Domeinen?


21 april 2009

Vraag nummer: 6435  (oude nummer: 12827)

Geachte heer Van der Putten,

In onze gemeente komt het steeds meer voor dat we moeten zorgdragen voor lijkbezorging o.g.v. artikel 22 Wet op de Lijkbezorging. Er zijn in deze gevallen geen nabestaanden (traceerbaar). Vervolgens gaan wij ervan uit dat de nalatenschap toekomt aan 'de staat'. We schakelen daarom na overlijden steevast Dienst der Domeinen in, die de inboedel en overige bezittingen taxeert. In vrijwel alle gevallen is de waarde onvoldoende om de kosten te dekken, en zijn we ook nog kosten schuldig aan Domeinen voor de uitgevoerde werkzaamheden. Dit zorgt dus voor nog meer kosten. Zijn we eigenlijk verplicht Domeinen in te schakelen als de nalatenschap 'aan de staat' toekomt ? Of zijn we ook vrij de bezittingen zelf te gelde te maken en de eventuele banktegoeden op te eisen ?

hartelijk dank voor uw reactie alvast,

vriendelijke groet,
Luciƫn van de Walle
gemeente Xxxxxxxx

Antwoord:

Geachte heer,

Ik denk dat u vrij bent de bezittingen zelf te gelde te maken. U kunt ook de eventuele banktegoeden opeisen, maar of u ze krijgt is nog een ander verhaal.
Ik zie niet direct een reden om de bezittingen te laten taxeren door de Dienst der Domeinen. Met een taxatie alleen hebt u nog geen geld, dat is pas bij verkoop.

Ik heb evenwel ook geen sluitend antwoord. Ik adviseer u om hier overleg over te plegen met de VNG.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


Zijn kinderen verplicht de uitvaart van hun ouders te betalen?


Kunnen nabestaanden een uitvaart bijwonen die door de gemeente wordt geregeld?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE