Uw antwoord van 23 augustus j.l. betreft crematiekosten (vraag 8289)


24 augustus 2006

Vraag nummer: 4517  (oude nummer: 8293)

Naar mijn mening kan deze man wèl voorkomen dat hij aangesproken gaat worden voor de kosten , door tijdig bij de notaris een benificaire akte op te laten maken, toch ?

Antwoord:

Geachte heer,

Nee, zo is het niet. Artikel 22 Wet op de lijkbezorging, in combinatie met artikel 392-396 van Boek I van het Burgerlijk Wetboek zorgt er voor dat kinderen aansprakelijk zijn voor de kosten van de uitvaart van hun ouders. Ook en juist wanneer ze geen erfgenaam willen zijn. De wetgever wilde dat niet de gewone burger of belastingbetaler op zou hoeven draaien voor de uitvaartkosten van mensen die er zelf geen verantwoordelijkheid voor willen nemen.

De benificaire aanvaarding van een erfenis zorgt er wel voor dat men niet zonder meer voor andere schulden van een ouder aansprakelijk is. Men kan ook een erfenis helemaal verwerpen, als men er helemaal niets mee te maken wil hebben. Maar voor de begrafenis of crematie is juist bij wet een uitzondering gemaakt.
Zie ook de vele vragen hierover in de sub-rubrieken 'Kosten uitvaart' en 'Uitvaart door gemeente'.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >